چاپ
ارسال به دوست

ادامه موفقیت‌های همکاران دامپزشکی کشور؛ این بار در عرصه هنر سینما؛

فیلم یکی از همکاران سازمان دامپزشکی، برنده جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه در آمریکا شد

فیلم مستند کوتاه «فرفره آخر» به کارگردانی و تهیه کنندگی «دکتر شاهین منصور» برنده جایزه افتخاری بهترین فیلم مستند کوتاه جشنواره مهم بین‌المللی فیلم کویین پالم آمریکا شد.

 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، فیلم مستند کوتاه "فرفره آخر" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی دکتر شاهین منصور، رئیس گروه کنترل کیفی دارو و مواد بیولوژیک و مکمل مرکز ملی تشخیص این سازمان، برنده جایزه افتخاری بهترین فیلم مستند کوتاه جشنواره مهم بین المللی فیلم کویین پالم آمریکا شد.
 
این فیلم که پیش از این در جشنواره بین المللی فیلمهای کوتاه ملبورن استرالیا در سال ۲۰۱۹ نیز توسط هیئت ممیزی جشنواره برای بخش رسمی و مسابقه انتخاب گردیده، تا کنون در بیش از ۴۵ جشنواره بین المللی شرکت‌‎‎کرده که در حال بررسی جهت اعلام نهایی آرای هیات داوران این جشنواره هاست.
 
فیلم "فرفره آخر" داستان پیرمردی ۸۷ ساله است که با وجود سه بار سکته و بروز ناتوانی‌های جسمی، با ساخت فرفره و فروش آن با دوچرخه ای قدیمی، امید به زندگی را در خود ایجاد کرد و بر تمام بیماری‌هایش نیز غلبه کرد. فیلم داستان غلبه بر ناامیدی‌ها و امیدداشتن به زندگی در تمامی سنین در انسانهاست.
 
دکتر شاهین منصور در حال حاضر رئیس گروه کنترل کیفی دارو و مواد بیولوژیک و مکمل‌ها در مرکز ملی تشخیص سازمان دامپزشکی کشور بوده و علاوه بر آن، دانشجوی رشته کارگردانی سینما نیز هست.
 
فیلم "فرفره آخر" در آذرماه سال ۹۷ خورشیدی ساخته شده است که در شانزدهمین جشنواره تصویر سال تهران جزو فیلم‌های منتخب گردید و بعد از اکران در تاریخ ۷ اسفند ماه ۹۷ در خانه هنرمندان برای عموم با استقبال هنردوستان سینمای مستند مواجه شده بود.

  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٣٦٥١/
  • ٠٨:٢٢ - 1398/03/29/
  • تعداد بازدید: 719
کلید واژه ها